Laseroterapia Białystok

Do zabiegów laserowych wykorzystywany jest Laser Okulistyczny LASER 577 YELLOW PHOTOCOAGULATO firmy LIGHTMED oraz OPTO YAG OPTOTEK firmy OPTOTEK :

  • kapsulotomia zmętnieniu torebki tylniej soczewki po operacji zaćmy które występują u około 20% operowanych.
  • Irydotomia i Trabekulektomia w jaskrze,
  • fotokoagulacja siatkówki w retinopatii cukrzycowej i innych chorobach siatkówki.

Zabiegi laseroterapii wykonywane są w gabinecie w Białymstoku.

Oferujemy zabieg laseroterapii, który stanowi uniwersalną metodę leczenia, stosowaną m.in. podczas turnusów rehabilitacyjnych. Polega na aplikowaniu promieni świetlnych na wybraną część powierzchni skóry, co zmniejsza dolegliwości bólowe i wspomaga leczenie różnych schorzeń. Laseroterapię poleca się pacjentom, którzy chorują m.in. na: zakrzepicę żylną, stopę cukrzycową i trądzik.

Na czym polega zabieg laseroterapii w naszej placówce?

W trakcie zabiegu wykorzystujemy laser, który ma szerokie zastosowanie w kosmetologii, dermatologii i medycynie estetycznej. Pozwala to na przeprowadzenie bezinwazyjnego zabiegu, bez konieczności podejmowania zabiegów chirurgicznych. Sama terapia polega na emitowaniu wiązki światła o odpowiednim natężeniu i mocy na dany fragment skóry (chore tkanki) przez określony czas.
Zabieg jest wykonywany w naszej placówce w Białymstoku.

Jakie efekty daje użycie lasera?

Możliwości użycia lasera są szerokie. Wykorzystuje się go do takich zabiegów jak np. laseroterapia oka, kręgosłupa, kolana, ale też zabieg wykonywany w celach kosmetycznych – np. laseroterapia twarzy, która polega na usuwaniu z powierzchni skóry przebarwień, owłosienia, blizn itp. Dzięki użyciu lasera możliwe jest przyśpieszenie procesów gojenia się chorych tkanek, co dotyczy pacjentów z urazami takimi jak np. zwichnięcie, złamanie, stłuczenie itp. Zabiegi z zastosowaniem lasera usprawniają też krążenie i wspomagają walkę z dolegliwościami bólowymi. Są stosowane w stomatologii i terapii chorób nowotworowych.

Wskazana do zastosowania zabiegu laseroterapii

Istnieje grupa pacjentów, którym zaleca się stosowanie zabiegów z użyciem lasera. Zalicza się do nich:
– osoby zmagające się ze schorzeniami stawów, układu kostno -mięśniowego i odczuwające dolegliwości związane z bólem, stanami pourazowymi i zwyrodnieniami;
– pacjenci z bólami kręgosłupa;
– osoby ze zwyrodnieniami kolan;
– pacjenci z chorobami dermatologicznymi, takimi jak: wysypki, wykwity, rumienie, półpasiec, owrzodzenia itp.;
– osoby z trudnymi w gojeniu się ranami i bliznami, a także krwiakami;
– pacjenci z porażeniem nerwu twarzowego;
– osoby z krwiakami;
– pacjenci z neuropatią cukrzycową;
– pacjenci z zapaleniem górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i osób z chorobami nowotworowymi. Przeciwwskazaniem do poddania się laseroterapii jest też choroba wieńcowa i padaczka oraz wysoka gorączka u pacjenta.
Zabieg przeprowadza u osób we wszystkich grupach wiekowych – poza niemowlętami.