Plastyka Powiek Białystok

Czym jest plastyka powiek?

Plastyka powiek Białystok jest to najszybszy i jeden z najmniej inwazyjnych sposobów na odmłodzenie się. Zabieg dzieli się na korekcję powiek górnych, jak i korekcję powiek dolnych. W obu tych przypadkach usuwany jest nadmiar skóry – najczęściej jest to luźna oraz rozciągnięta już skóra, która ogranicza nam widzenie. Pamiętajmy o tym, że przed tego typu zabiegiem mamy obowiązek konsultacji ze specjalistą. Każdy bowiem zabieg inwazyjny (jak sama nazwa wskazuje) wiąże się z ryzykiem, nawet tym najmniejszym. Przy takiej konsultacji chirurg odpowiada na wszelkie pytania potencjalnego przyszłego pacjenta, jak i przekazuje wszelkie informacje odnośnie danego zabiegu. Wszystkie nasze zabiegi wykonywane są w Białymstoku.

Przygotowanie do zabiegu plastyki powiek

Jeżeli chodzi o zabiegi oczu oraz powiek, zawsze należy się bardzo poważnie do nich przygotować. Z pewnością przy pierwszej konsultacji lekarz zleci Państwu podstawowe, jak i dodatkowe (rozszerzone) badania. Obowiązkiem pacjenta jest takie badania zrobić, ponieważ w dniu zabiegu pacjent musi być zdrowy, pozwoli to uniknąć wielu ewentualnych problemów podczas operacji. Oprócz tego zalecamy zaprzestanie palenia papierosów przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Palaczom o wiele później goją się wszelkie rany w porównaniu do tych, którzy tych papierosów nie palą. To samo dotyczy inwazyjnej antykoncepcji, jak i opalania się (w solarium oraz pod słońcem).

Przebieg zabiegu plastyki powiek

Jeżeli chodzi o przebieg zabiegu plastyki powiek, tutaj chwilkę przed zabiegiem plastyki powiek lekarze specjaliści wykonują rysunki wyznaczające linie cięć, które stanowią punkty orientacyjne podczas operacji. Zabieg plastyki powiek trwa około 1 – 1,5 godziny i jeżeli chodzi o znieczulenie, w zależności od pacjenta wybieramy znieczulenie miejscowe albo znieczulenie ogólne. Pacjent w szpitalu po zabiegu zostanie tylko przez jeden dzień, później może spokojnie wrócić do domu. Oczywiście cały zabieg plastyki powiek jest przeprowadzany w warunkach bloku operacyjnego, także nie mają się Państwo czym martwić.

Korekcja powiek górnych oraz korekcja powiek dolnych – jak to wygląda?

Wykonujemy ciecie powieki specjalnym laserem Chirurgicznym CO2 jest dobrze absorbowany przez wodę, która jest podstawowym składnikiem tkanek miękkich , w fałdzie, a następnie wycina nadmiar skóry a czasem również tłuszczu według wcześniej wyrysowanych przez nas linii. Później zaszywamy postały ubytek. Na końcu kontrolujemy, jak i zaopatrujemy miejsca, gdzie nastąpiło krwawienie. Zakładamy szwy i czekamy, aż rana się zagoi. Jeżeli chodzi natomiast o korekcję dolnych powiek, tutaj sytuacja wygląda podobnie. Dodatkowo jednak może wystąpić taka ewentualność, że podczas zabiegu korekcji plastyki powiek będziemy musieli skorektować więzadła w okolicy bocznego kąta oka. Czasami także należy założyć dodatkowe szwy podwieszające powiekę.

Co po zabiegu plastyki powiek?

Pobyt w szpitalu po wykonaniu tego typu zabiegu będzie trwał jedynie jeden dzień, ale przez ten dzień naszymi pacjentami opiekuje się wykwalifikowany personel pielęgniarski oraz lekarski. Oczywistym jest, że wystąpią wszelkiego rodzaju obrzęki, zwiększone ucieplenia albo zaczerwienienia. Niniejsze objawy ustępują mniej więcej po 2- 3 tygodniach po zakończonym zabiegu plastyki powiek. Opatrunek zdejmujemy najczęściej w dzień po zabiegu. Jeżeli chodzi o dbanie o ranę i o higienę oka – tutaj każdy otrzymuje zalecenia nadane mu przez nasz wykwalifikowany personel medyczny. Oczywistym jest, że musimy odpuścić sobie wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną (przynajmniej w dwa tygodnie po zabiegu). To samo dotyczy solarium i sprzątania. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących nas zmian – od razu skontaktujmy się z lekarzem prowadzącym.

Jakie mamy efekty po zabiegu?

Tak naprawdę pierwsze efekty plastyki powiek są zauważalne tuż po zabiegu. Natomiast najlepsze i ostateczne efekty pojawiają się po tym jak znikną obrzęki i będzie można zdjąć szwy. Efekt jest natomiast oszałamiający. Nic dziwnego, że wiele osób traktuje ten zabieg jak ”odmłodzenie”. W końcu taki on daje efekt. Każdy z pacjentów musi pamiętać o tym, żeby dbać o okolice oczu, a szczególnie żeby dbać o miejsca gdzie są rany pooperacyjne. Oprócz tego warto jest wiedzieć, że efekt plastyki powiek utrzymuje się nawet kilkanaście lat. Warto jest skorzystać więc z tego typu rozwiązania.

Inne drobne zabiegi okulistyczne, które stosujemy w swojej klinice

Usuwanie skrzydlika – polega ono na wycięciu tkanki, która została zmieniona przez skrzydlik. Następnie zamykamy ranę, która otacza spojówkę. W przypadku usuwania skrzydlika najczęściej przeszczepiamy spojówkę.

Usuwanie gradówki – tego typu zabieg przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu. Usunięcie gradówki nie jest zabiegiem bardzo inwazyjnym. Już tego samego dnia od zakończonego zabiegu możemy wrócić do swojego domu i do swoich codziennych obowiązków.

Usuwanie kępki żółtej – kępki żółte są to żółte zmiany na dolnej lub na górnej powiece. Są one usuwane najczęściej jedynie ze względów kosmetycznych.

Drobne zabiegi okulistyczne:

  • usuwanie skrzydlika,
  • gradówki,
  • kępki żółtej,
  • guzki,
  • brodawki ,
  • plastyka powiek.