Funduskamera CX-1

WYGODNE, KOMPAKTOWE URZĄDZENIE DO WYKONYWANIA ZDJĘĆ W TRYBIE MYDRIATIC I NON-MYDRIATIC

zobacz film

CX-1 NOWĄ DEFINICJĄ WSZECHSTRONNOŚCI

FUNDUSKAMERA CX-1 DAJE MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA ZDJĘĆ  BARWNYCH, BEZCZERWIENNYCH, Z FILTREM KOBALTOWYM, W ANGIOGRAFII FLUORESCEINOWEJ ORAZ FAF.

WSZYSTKO TO DZIĘKI TECHNOLOGII SLR.

  • hybrydowe połączenie trybów mydriatic i non-mydriatic w jednym urządzeniu
  • kompaktowa i elegancka konstrukcja
  • prosta obsługa
  • pięć trybów fotografowania (zdjęcie kolorowe, w angiografii fluoresceinowej, z filtrem bezczerwiennym, z filterm kobaltowym i typu FAF do wczesnego wykrywania AMD)
  • fotografia FAF dostępna w trybie mydriatic i non-mydriatic
  • zaawansowany system fotografii stereo
  • aparat w technologii EOS dla uzyskania doskonałego obrazu
W JEDNYM PROSTYM URZĄDZENIU DOSTĘPNY TRYB MYDRIATIC I NON-MYDRIATIC
cx_1_2_mFunfduskamera CX-1 jest nowoczesnym urządzeniem umożliwiającym uzyskanie zdjęć w trybie mydriatic i non-mydriatic. Dzięki funduskamerze nowej generacji jaką jest CX-1 pozyskiwanie wysokiej jakości zdjęć do diagnostyki jest proste i wygodne.
PROSTA INTUICYJNA OBSŁUGA
Nigdy dotychczas tak eleganckie i proste urządzenie nie kryło w sobie tak innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Poniżej prezentujemy zaledwie kilka zalet funduskamery CX-1.
JEDNORAZOWE NACIŚNIĘCIE PRZYCISKU – WYGODNY WYBÓR POMIĘDZY TRYBAMI MYDRIATIC I NON-MYDRIATIC
cx_1_4_mFunduskamera CX-1 jest pierwszym urządzeniem w którym przechodzenie z trybu mydriatic na non – mydriatic jest takie proste. Naciśnięcie przycisku „Myd/Non-Myd” rozpoczyna automatyczne przestawienie wewnętrznych podzespołów urządzenia. Ponadto użytkownik bez żadnego wysiłku może w  kilka sekund przełączać się pomiędzy poszczególnymi funkcjami urządzenia i przeprowadzić kilka różnorodnych badań.
WYSOKA JAKOŚĆ OBRAZU
cx_1_6_mZastosowana w urządzeniu optyka o najwyższej jakości gwarantuje doskonałą jakość zdjęć. Szeroki kąt obserwacji jest dostępny zarówno w trybie mydriatic jak i non-mydriatic, a przy wysokiej rozdzielczości daje szczegółowy obraz nawet po zastosowaniu funkcji dwukrotnego powiększenia „2x Mode”.
 NARZĘDZIA APARATU EOS
cx_1_8_mWyświetlacz aparatu EOS posiada funkcje ułatwiające wykonanie prawidłowego zdjęcia. Jest to między innymi  automatyczne powiększenie w czasie ogniskowania obrazu, które umożliwiające wygodną obserwację linii celowniczych. Opcja ta w dużym stopniu zwiększa szybkość wykonywania badań.
INTUICYJNA OBSŁUGA
cx_1_5_mPrzyciski na panelu sterowania zostały rozmieszczone w  sposób prosty, ergonomiczny i zwiększający wydajność w czasie wykonywania zdjęcia. W czasie obserwacji w trybie mydriatic  i nonmydriatic, w zależności od typu przeprowadzanej diagnostyki, użytkownik może wybierać spośród pięciu rodzajów zdjęć. Ustawienie przycisków na panelu sterowania zostało dobrane tak, aby maksymalnie uprościć proces przygotowania urządzenia do wykonania zdjęcia.
cx_1_7_mW sytuacjach, gdzie  urządzenia tego typu są ustawiane do zdjęcia w procesie manualnym, w fuduskamerze CX-1 zostały zastosowane rozwiązania technologiczne umożliwiające wykonanie danej czynności po naciśnięciu przycisku. Ponadto preinstalowane oprogramowanie dostarczane wraz z urządzeniem umożliwia dodatkowe udogodnienia.
Zdjęcia w trybie stereo (opcja)
cx_1_11_mOpcjonalne wykonywanie zdjęć w trybie stereo jest bardzo proste dzięki wskazówkom widocznym na wyświetlaczu LCD.  Dzięki dostarczonemu wraz z urządzeniem oprogramowaniu zdjęcia w  trybie stereo mogą być wyświetlane jednocześnie. Sparowane zdjęcia mogą być przechowywane razem, co upraszcza procedurę porównawczą.
Zrewolucjonizowany screening zdjęcia FAF w trybie mydriatic  i non-mydriatic
Ostry i wyraźny zdjęcie FAF w trybie mydriatic lub non-mydriatic daje operatorowi możliwość  szybkiej diagnostyki siatkówki.

Fotografia FAF w trybie mydriatic i non- mydriatic.
Optymalne obrazowanie nawet w przypadku oka z kataraktą.
Zawsze zdjęcie najwyższej jakości.

Tryb Autofluorescencji siatkówki
cx_1_13_s
Czym jest FAF?
Zdjęcie uzyskane w trybie „autofluorescencji, inaczej FAF,  umożliwia bez podania fluoresceiny wykrycie i zarejestrowanie obecności złogów w obrębie plamki, zwłaszcza lipofuscyny. Badanie wykrywające obecność złogów jest  podstawowym i prostym narzędziem służącym do diagnozowania  zwyrodnienia plamki AMD.
ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE APARAT EOS
cx_1_14_mPołączenie aparatu EOS z systemem obrazowania siatkówki dostępnym  w funduskamerze CX-1 gwarantuje doskonałą jakość zdjęć oka.
Aparat EOS firmy Canon z systemem przetwarzania obrazu zastosowany w funduskamerze CX-1 zapewnia wysoką jakość zdjęć siatkówki uzyskiwanych w  ramach jednego wygodnego i kompaktowego urządzenia. Aparat obsługuje wszystkie pięć rodzajów zdjęć w tym fotografię FAF w  trybie non-mydriatic.