Wyposażenie

Mikroskop Hi-R 900 spełnia najwyższe standardy w operacyjnej mikroskopii okulistycznej. Posiada nową optykę korygującą zarówno aberracje chromatyczne, jak i resztkowe. Szeroka baza stereoskopii (25 mm) zapewnia znakomite widzenie przestrzenne oraz maksymalną głębię ostrości. Precyzyjne i ciche silniki płynnie sterują powiększeniem i ogniskowaniem.

Pozostałe cechy mikroskopu:

 • optyka apochromatyczna,
 • obiektyw ogniskujący – do wyboru od 175 lub 200 mm,
 • unikatowy, opatentowany system wzmocnienia czerwonego refleksu z płynną regulacją kąta oświetlenia osiowego,
 • pochylana nasadka okularowa,
 • oświetlenie: światłowodowe,
 • filtry: UV, IR, żółty, pomarańczowy, niebieski,
 • wbudowane oświetlenie szczelinowe.

Akcesoria do mikroskopu:

 • rozdzielacz optyczny,
 • stereoskopowy podgląd asysty,
 • nasadka okularowa dla dwóch obserwatorów,
 • EIBOS 2 – bezkontaktowy oftalmoskop z wbudowanym inwerterem,
 • operacyjna lampa szczelinowa,
 • keratoskop,
 • TOCULAR – okular z podziałką kątową do wspomagania wszczepów soczewek torycznych,
 • rozdzielacz optyczny LR1000i do wstrzykiwania w okular operatora obrazu z urządzeń zewnętrznych, np. z fakoemulsyfikatora, z systemów komputerowego wspomagania wszczepów soczewek torycznych,
 • OCT śródoperacyjne, działające w czasie rzeczywistym,
 • kamera wideo jakości SD, HD, HD-3D.

 

WYGODNE, KOMPAKTOWE URZĄDZENIE DO WYKONYWANIA ZDJĘĆ W TRYBIE MYDRIATIC I NON-MYDRIATIC

zobacz film

CX-1 NOWĄ DEFINICJĄ WSZECHSTRONNOŚCI

FUNDUSKAMERA CX-1 DAJE MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA ZDJĘĆ  BARWNYCH, BEZCZERWIENNYCH, Z FILTREM KOBALTOWYM, W ANGIOGRAFII FLUORESCEINOWEJ ORAZ FAF.

WSZYSTKO TO DZIĘKI TECHNOLOGII SLR.

 • hybrydowe połączenie trybów mydriatic i non-mydriatic w jednym urządzeniu
 • kompaktowa i elegancka konstrukcja
 • prosta obsługa
 • pięć trybów fotografowania (zdjęcie kolorowe, w angiografii fluoresceinowej, z filtrem bezczerwiennym, z filterm kobaltowym i typu FAF do wczesnego wykrywania AMD)
 • fotografia FAF dostępna w trybie mydriatic i non-mydriatic
 • zaawansowany system fotografii stereo
 • aparat w technologii EOS dla uzyskania doskonałego obrazu
W JEDNYM PROSTYM URZĄDZENIU DOSTĘPNY TRYB MYDRIATIC I NON-MYDRIATIC
cx_1_2_mFunfduskamera CX-1 jest nowoczesnym urządzeniem umożliwiającym uzyskanie zdjęć w trybie mydriatic i non-mydriatic. Dzięki funduskamerze nowej generacji jaką jest CX-1 pozyskiwanie wysokiej jakości zdjęć do diagnostyki jest proste i wygodne.
PROSTA INTUICYJNA OBSŁUGA
Nigdy dotychczas tak eleganckie i proste urządzenie nie kryło w sobie tak innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Poniżej prezentujemy zaledwie kilka zalet funduskamery CX-1.
JEDNORAZOWE NACIŚNIĘCIE PRZYCISKU – WYGODNY WYBÓR POMIĘDZY TRYBAMI MYDRIATIC I NON-MYDRIATIC
cx_1_4_mFunduskamera CX-1 jest pierwszym urządzeniem w którym przechodzenie z trybu mydriatic na non – mydriatic jest takie proste. Naciśnięcie przycisku „Myd/Non-Myd” rozpoczyna automatyczne przestawienie wewnętrznych podzespołów urządzenia. Ponadto użytkownik bez żadnego wysiłku może w  kilka sekund przełączać się pomiędzy poszczególnymi funkcjami urządzenia i przeprowadzić kilka różnorodnych badań.
WYSOKA JAKOŚĆ OBRAZU
cx_1_6_mZastosowana w urządzeniu optyka o najwyższej jakości gwarantuje doskonałą jakość zdjęć. Szeroki kąt obserwacji jest dostępny zarówno w trybie mydriatic jak i non-mydriatic, a przy wysokiej rozdzielczości daje szczegółowy obraz nawet po zastosowaniu funkcji dwukrotnego powiększenia „2x Mode”.
 NARZĘDZIA APARATU EOS
cx_1_8_mWyświetlacz aparatu EOS posiada funkcje ułatwiające wykonanie prawidłowego zdjęcia. Jest to między innymi  automatyczne powiększenie w czasie ogniskowania obrazu, które umożliwiające wygodną obserwację linii celowniczych. Opcja ta w dużym stopniu zwiększa szybkość wykonywania badań.
INTUICYJNA OBSŁUGA
cx_1_5_mPrzyciski na panelu sterowania zostały rozmieszczone w  sposób prosty, ergonomiczny i zwiększający wydajność w czasie wykonywania zdjęcia. W czasie obserwacji w trybie mydriatic  i nonmydriatic, w zależności od typu przeprowadzanej diagnostyki, użytkownik może wybierać spośród pięciu rodzajów zdjęć. Ustawienie przycisków na panelu sterowania zostało dobrane tak, aby maksymalnie uprościć proces przygotowania urządzenia do wykonania zdjęcia.
cx_1_7_mW sytuacjach, gdzie  urządzenia tego typu są ustawiane do zdjęcia w procesie manualnym, w fuduskamerze CX-1 zostały zastosowane rozwiązania technologiczne umożliwiające wykonanie danej czynności po naciśnięciu przycisku. Ponadto preinstalowane oprogramowanie dostarczane wraz z urządzeniem umożliwia dodatkowe udogodnienia.
Zdjęcia w trybie stereo (opcja)
cx_1_11_mOpcjonalne wykonywanie zdjęć w trybie stereo jest bardzo proste dzięki wskazówkom widocznym na wyświetlaczu LCD.  Dzięki dostarczonemu wraz z urządzeniem oprogramowaniu zdjęcia w  trybie stereo mogą być wyświetlane jednocześnie. Sparowane zdjęcia mogą być przechowywane razem, co upraszcza procedurę porównawczą.
Zrewolucjonizowany screening zdjęcia FAF w trybie mydriatic  i non-mydriatic
Ostry i wyraźny zdjęcie FAF w trybie mydriatic lub non-mydriatic daje operatorowi możliwość  szybkiej diagnostyki siatkówki.

Fotografia FAF w trybie mydriatic i non- mydriatic.
Optymalne obrazowanie nawet w przypadku oka z kataraktą.
Zawsze zdjęcie najwyższej jakości.

Tryb Autofluorescencji siatkówki
cx_1_13_s
Czym jest FAF?
Zdjęcie uzyskane w trybie „autofluorescencji, inaczej FAF,  umożliwia bez podania fluoresceiny wykrycie i zarejestrowanie obecności złogów w obrębie plamki, zwłaszcza lipofuscyny. Badanie wykrywające obecność złogów jest  podstawowym i prostym narzędziem służącym do diagnozowania  zwyrodnienia plamki AMD.
ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE APARAT EOS
cx_1_14_mPołączenie aparatu EOS z systemem obrazowania siatkówki dostępnym  w funduskamerze CX-1 gwarantuje doskonałą jakość zdjęć oka.
Aparat EOS firmy Canon z systemem przetwarzania obrazu zastosowany w funduskamerze CX-1 zapewnia wysoką jakość zdjęć siatkówki uzyskiwanych w  ramach jednego wygodnego i kompaktowego urządzenia. Aparat obsługuje wszystkie pięć rodzajów zdjęć w tym fotografię FAF w  trybie non-mydriatic.

System OptoYag M to kombinacja innowacyjnych rozwiązań Nd:YAG zastosowanych w module laserowym z wysokowydajną lampą szczelinową e-SlitLightTM LED. Kompaktowa konstrukcja, 30 poziomów energetycznych regulowanych w zakresie 0,5 – 10 mJ, podwójna wiązka celująca umożliwiająca precyzyjne ogniskowanie wiązki zabiegowej oraz wbudowane mechanizmy zabezpieczające, gwarantują doskonałą pracę urządzenia i jego najwyższą jakość

System OptoYag M to doskonały laser umożliwiający wykonanie szybko i bezpiecznie  irydotomii i kapsulotomii.

ZASTOSOWANE NOWOCZESNE TECHNOLOGIE I WYSOKA SKUTECZNOŚĆ LASERA

Firma Optotek zawsze uważnie przysłuchiwała się uwagom użytkowników laserów ze szczególnym uwzględnieniem skuteczności lasera. Dzięki temu  laser OptoYag M stanowi synergię doskonałego mechanizmu ogniskowania, precyzji wiązki celującej oraz stabilnej wiązki laserowej wg. Gaussa. Dzięki doskonałej wydajności laser OptoYAG M umożliwia wykonanie zabiegu z zastosowaniem mniejszej energii i mniejszej liczby aplikacji wiązki.

1 DOSKONAŁE OŚWIETLENIE W LAMPIE SZCZELINOWEJ e-SlitLightTM

Jeżeli nie chcemy już wymieniać żarówek, a zależy nam na zachowaniu jasnego, intensywnego oświetlenia lampa szczelinowa e-SlitLightTM stanowi najlepsze rozwiązanie.  Dzięki zastosowaniu diody LED urządzenie zapewnia tysiące godzin pracy z jasnym światłem o wysokiej jakości. Oświetlenie ledowe, to gwarantowane wzmocnienie koloru, wyostrzenie detalu oraz kontrastu, a co za tym idzie ułatwione obrazowanie. Minimalna emisja ciepła sprawia, iż badanie jest w pełni komfortowe, nawet w przypadku pacjentów z objawami suchego oka.

2 Unikalna technologia FESTM (FINE ENERGY SETTING) TECHNOLOGIA W SŁUŻBIE PRECYZJI

Zaawansowane rozwiązania techniczne i wyszukana elektronika zastosowane w urządzeniu OptoYag M, pozwalają na perfekcyjne ustawienie poziomu energii w celu jej dopasowania do indywidualnych potrzeb pacjenta lub wymagań określonego trybu zabiegowego. Przyciski regulacji energii wiązki laserowej znajdują się tuż obok joysticka i dzięki temu  umożliwiają wygodne ustawianie poziomu energii w zależności od reakcji tkanki pacjenta. Lekarz ma do wyboru 30 poziomów energii. Jest to unikalna cecha plasująca laser OptoYag M w grupie najlepszych fotodystruptorów.

Ultrasonograf umożliwiający prezentację typu A oraz B. Wyposażony w kolorowy, dotykowym wyświetlacz LCD 6″, wideoprinter oraz pedał nożny do wyzwalania pomiaru.

SOCT Copernicus HR stanowi ogromny krok ku nowym, bardziej zaawansowanym rozwiązaniom w diagnostyce okulistycznej.
Bardzo wysoka rozdzielczość pozwala na szybką i dokładną diagnostykę. Dobrze widoczna struktura siatkówki  nie pozwala na pomyłkę w diagnozie. Duża szybkość skanowania skraca czas pozyskiwania danych i znacznie poprawia wygodę badania zarówno dla pacjenta jak i lekarza. Unikalna kombinacja wysokiej rozdzielczości z dużą szybkością skanowania oraz zaawansowanym algorytmem analizy sprawia, że SOCT Copernicus HR stanowi najważniejsze rozwiązanie w technologii SOCT.

CECHY URZĄDZENIA

 • Najwyższa rozdzielczość- więcej szczegółów – dokładniejsza diagnoza
 • Ergonomiczna obudowa urządzenia – łatwiejsza obsługa
 • Wysoka szybkość skanowania – krótszy czas badania – mniejsze obciążenie dla pacjenta
 • Duża liczba narzędzi do analizy plamki i tarczy nerwu wzrokowego
 • Automatyka badania

NOWE OPROGRAMOWANIE

 • Nowy interfejs użytkownika – przyjazne oprogramowanie zaprojektowane we współpracy ze studiem graficznym
 • Nowa wizualizacja 3D – nowe narzędzia, ulepszona wizualizacja, więcej możliwości obróbki obrazu
 • Nowy i ulepszony algorytm rozpoznania warstw siatkówki
 • Edycja rozpoznanych warstw siatkówki – umożliwia prawidłowe zaznaczenie zmian, a tym samym prawidłową analizę
 • Krótszy czas potrzebny na wykonanie obliczeń
 • W pełni zautomatyzowane badanie
 • Pozycjonowanie tomografów na obrazie przedstawiającym powierzchnię siatkówki

CECHY OPROGRAMOWANIA

 • Opatentowany system automatycznej kalibracji spektrometru
 • System śledzenia siatkówki
 • Praca w sieci komputerowej
 • Współpraca ze standardem DICOM
 • Nowe moduły w oprogramowaniu:
  • moduł porównywania wyników
  • profile wydruku modyfikowane przez użytkownika
  • mapy objętości siatkówki i RNFL
  • wskaźnik jakości tomogramów
  • interfejs dostępny w kilku językach

Tryb diagnozowania jaskry w SOCT Copernicus HR
Doskonałe urządzenie do wykrywania zmian:

 • urządzenie uznane przez okulistów jako przeznaczone do diagnozowania zmian w strukturze oka
 • analiza postępów choroby na podstawie badań pacjentów uzyskanych przez ostatnie 10 lat
 • analiza tarczy nerwu wzrokowego przeprowadzona na podstawie interpretacji specjalistów
 • duża baza normatywna
 • analizy asymetryczne

SOCT Copernicus HR jest ważnym narzędziem w wykrywaniu i diagnostyce jaskry.
Podstawowymi elementami Modułu Jaskry są:

1. DDLS Skala Prawdopodobieństwa Wystąpienia Uszkodzenia Tarczy Nerwu Wzrokowego. DDLS jest nowym sposobem analizowania tarczy nerwu wzrokowego. Zamiast pomiaru współczynnika c/d ( zagłębienie/tarcza) mierzymy współczynnik r/d( rąbek/tarcza) i wielkość tarczy.
a. DDLS eliminuje wpływ różnicy wielkości tarczy nerwu wzrokowego, która jest cechą indywidualną każdego człowieka.
b. Pomiar DDLS zwiększa znaczenie obrzeży oka, jako tych struktur, które są w największym stopniu niszczone przez chorobę.

2. Analiza asymetryczna pozwala na właściwą diagnozę pacjentów z utratą pola widzenia wynikającą z jaskry i pozwala na wykrycie nawet niewielkich zmian u pacjentów o normalnym polu widzenia, ale znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka. Analiza asymetryczna pozwala na obiektywną ocenę zakresu uszkodzeń wynikających z jaskry oraz wykrywa zmiany zanim nastąpi subiektywna utrata pola widzenia.

3. Symetryczna analiza postępu choroby. Moduł jaskry pozwala na pełną i szczegółową analizę grubości RNFL w odniesieniu do bazy normatywnej.

Idealne rozwiązanie dla profesjonalistów! Lampa TSL-6000 wyposażona jest w doskonały system optyczny wysokiej jakości.
Z łatwością możesz dostosować lampę do swoich potrzeb z pomocą wielu funkcji, takich jak: adaptacja video wraz z kamerą
i dodatkowym oprogramowaniem, różne filtry,  wybór między halogenem lub ledem (podświetlenie), ciśnieniomierz itd.  Pięciostopniowe powiększenie oraz mocowany i obracany filtr żółty(530 nm) do testów fluorescencyjnych zapewnia optyczną jakość na wysokim poziomie.
 • Innowacyjne, przyjazne dla użytkownika cechy
 • Biomikroskop z konwergencyjnym systemem optycznym
 • Pięciostopniowe powiększenie
 • Standardowe filtry i akcesoria
 • Oświetlenie halogenowe lub LED w układzie Haag Streit
System sieciowania włókien kolagenowych rogówki w leczeniu:
Stożka rogówki I i II stopnia, rozdęciach rogówki po zabiegu Lasik, zwyrodnień brzeżnych, rozszerzonego PRK/EPI/LASEK
Możliwość przeprowadzenia zabiegu sieciowania włókien kolagenowych w ciągu zaledwie 3 minut.
Wybór zabiegów:
Standardowy (30-minutowy protokół), Pośredni (10-minutowy protokół), Przyspieszony (5-minutowy protokół), Szybki (3-minutowy protokół)
 • Ramię i uchwyt pantomograficzne
 • Inteligentna Opto-Elektronika
 • Taca na narzędzia
 • Regulowana wysokość
 • Zintegrowany stojak

Firma LIGHTMED od lat znana jest z produkcji doskonałych i niezawodnych laserów okulistycznych. Laser Lightlas 577 to najnowszy produkt z rodziny laserów fotokoagulacyjnych. Zastosowana długość fali 577nm pozwala na bezpieczne laserowanie okolic plamkowych, ponieważ nie jest absorbowana przez ksantofil. Ponadto, ma lepszą propagację, nawet przy zmętnionych strukturach ciała szklistego. Istnieją doniesienia, że poziom bólu pacjenta przy stosowaniu laseroterapii z użyciem lasera żółtego, zostaje zdecydowanie obniżony. Laser Lightlas 577nm w połączeniu z laserem YAG Photodisruptor może tworzyć system COMBO, natomiast w połączeniu z laserem SeLecTor DEUX, może tworzyć system TROIS, trzy lasery w jednym.

Parametry techniczne:

 • Lightlas 577 został zaprojektowany z myślą o szerokim spektrum jego zastosowań, zarówno w gabinecie, na sali operacyjnej, jak również jako urządzenie przenośne
 • Lightlas 577 jest w pełni adaptowalny i posiada następujące cechy:
  • Demontowalny system prowadzenia wiązki pozwala użytkować laser w kombinacji z szeroką gamą lamp szczelinowych różnych producentów
  •  W połączeniu z laserem Lightlas YAG Photodisruptor tworzy system COMBO, zestaw całościowy do szerokiego spektrum zastosowań, natomiast z laserem SeLecTor DEUX tworzy system TROIS – 1064nm / SLT 532nm / 577nm
 • Zwarta budowa
  • System kompaktowy, przystosowany do łatwego przewożenia w specjalnej walizce jest gotowy do użycia zaraz po rozłożeniu w miejscu pracy
 • Elastyczność
  • Przyjazny użytkownikowi panel sterujący może być demontowany z jednostki centralnej urządzenia, dając w ten sposób operatorowi szersze możliwości pracy i wygodę użytkowania
  • Konsola lasera może być montowana do stolika elektrycznego, zapewniając większą przestrzeń dla operatora
  • Lightlas 577 współpracuje z większością rodzajów lamp szczelinowych, a demontowalny panel sterowania można dowolnie konfigurować przy różnych zastosowaniach klinicznych
 • Precyzja
  • Dla zwiększenia precyzji zabiegu, wszystkie systemy prowadzenia wiązki mogą być wyposażone w mikromanipulator
 • Bezpieczeństwo
  • Filtr bezpieczeństwa zapewnia maksymalną ochronę, utrzymując równocześnie doskonały balans kolorów w polu widzenia lampy szczelinowej

Stół operacyjny SC-1, to najnowszy produkt naszej firmy. Zaprojektowany został w oparciu o doświadczenia własne i różnych ośrodków okulistycznych, wykonujących zabiegi chirurgiczne. Model SC-1 choć przeznaczony głównie do operacji zaćmy, to poprzez swoją uniwersalną konstrukcję pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu okulistycznych procedur operacyjnych. Odpowiednia konfiguracja fotela zapewnia ustawienie go w pozycji Trendelenburga (niezbędnej w operacjach w znieczuleniu ogólnym). Urządzenie posiada szeroką gamę akcesoriów, jest w pełni regulowane siłownikami elektrycznymi. Poprzez swą lekką konstrukcję oraz zasilanie akumulatorowe, może być stosowany jako środek transportu między salą przygotowawczą, a salą operacyjną. Pacjent z pozycji siedzącej zostaje ułożony do pozycji operacyjnej, zaopatrzony przedoperacyjnie, następnie zoperowany i wywieziony do sali pooperacyjnej. W tym samym czasie, na drugim fotelu wstępnie przygotowany pacjent jest przewożony do sali operacyjnej. To znakomita oszczędność czasu przy dużej ilości wykonywanych zabiegów.

Parametry techniczne:

 • Regulowana podpora dla głowy pacjenta w kształcie litery „U”, z możliwością dokładnego podparcia karku, przez co pacjent przez cały zabieg jest spokojny i zrelaksowany
 • Regulowane elektrycznie siedzisko, łamane w trzech miejscach, umożliwia ergonomiczne ułożenie pacjenta, nawet z dużymi zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa
 • Dopuszczalna obciążalność 250kg
 • Przejrzysty panel sterowniczy zapewnia obsłudze komfortową pracę. Lekarz dodatkowo ma wbudowane w podstawę stołu przyciski sterujące ruchem stołu góra/dół
 • Szeroka gama dostępnych kolorów tapicerki fotela
 • Kompaktowa stylistyka
 • Testy kinetyczne i statyczne
 • Cyfrowe śledzenie oka
 • Bodziec: rozmiar Goldmann
 • Test standardowy dla kierowców
 • Oświetlenie czaszy: RGB

Badanie refrakcji traktowane jest niemal jako standard wizyt okulistycznych. Zdając sobie z tego sprawę, powinniśmy starannie wybierać aparat, którym będziemy badać swoich pacjentów.  Parametry, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, to: dokładność, powtarzalność oraz  szybkość badania. Wartości te, zapewnią nam postawienie prawidłowej diagnozy oraz skrócą czas badania, co zwiększy komfort pacjenta i lekarza.

Autokeratorefraktometr RC – 5000 jest flagowym produktem firmy Tomey.  Dzięki zainstalowaniu opatentowanej techniki pomiaru, badania wykonywane są z niezwykłą dokładnością oraz w bardzo krótkim czasie. System AUTO – NAPROWADZANIA oraz dotykowy ekran LCD sprawia, że RC-500 sterowany jest jednym palcem. Urządzenie samo lokalizuje jedno oko po drugim, wykonując pomiar automatycznie, po czym drukowany jest wynik (możliwie jest przesłanie informacji do foroptera).

RC-5000 otrzymuje dane z badania (nawet w module łączonym refrakcja+keratometria) w mniej niż 3 sekundy!

 

 • Centralne i peryferyjne wartości K
 • Automatyczne osiowanie i wyzwolenie pomiaru
 • Pomiar średnicy źrenicy i rogówki
 • Kolorowy ekran dotykowy
 • Joystick typu power motion
 • Elektroniczne podnoszenie podbródka
 • Niezwykle szybka obsługa

Wyjątkowe zdjęcia Skanów – B. Szczegółowe, jasne i w 100% wiarygodne! UD-8000 został opracowany aby zaspokoić Twoje wszystkie oczekiwania.

Membrana z wodoszczelną nasadką(jednorazową) zapewnia szybką i łatwą diagnozę bez konieczności kąpieli wodnej. Technologia ta umożliwia badanie pacjenta w pozycji pionowej. W porównaniu do standardowych skanerów liniowych, technologia zastosowana w tym ultrasonografie, zapewnia zdumiewająco jasne i szczegółowe skany B całego oka, dzięki pięciu płaszczyzną ogniskowania.

 • Funkcja nagrywania i analizy video
 • Komunikacja danych przez port USB lub sieć LAN
 • Obsługa ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości
 • Baza danych TB-1000
 • Sonda B z możliwością wielokrotnego przełączania częstotliwości (15-20 MHz, tryb harmoniczny 30 MHz)
 • Stacja dokująca Bio-/Pachymetru AL-4000 (opcjonalne)
 • Sonda B UBM 60 MHz (opcjonalne)
 • S-S 30 MHz (opcjonalne)