Chirurgia zaćmy

Operacje zaćmy wykonujemy metodą fakoemulsyfikacji przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Dzięki wykorzystaniu unikalnych zwijalnych soczewek, wszczepianych techniką mikrocięcia 1,8 – 3 mm, oferujemy Państwu usługę najwyższej jakości. Dodatkowo, bezpieczeństwo podnoszą jednorazowe zestawy narzędzi i materiałów Custom Pack firmy Bausch & Lomb, stosowane dla każdego pacjenta.

Zaćma (łac. cataracta) jest to zmętnienie soczewki, ważnej struktury optycznej oka. Zmiany najczęściej postępują wraz z wiekiem (tzw. zaćma starcza), stopniowo prowadząc do utraty widzenia. Zaćma może również towarzyszyć niektórym chorobom przewlekłym, np. cukrzycy, powstać w wyniku urazu, czy też występować jako choroba wrodzona (zaćma wrodzona).

Najczęstsze objawy zaćmy to:

Zamglenie widzenia Pogorszenie ostrości widzenia do bliży i do dali Pogorszenie widzenia przy słabym oświetleniu Pogorszenie kontrastu Rozszczepianie świateł Podwójne widzenie w jednym oku

Operacja zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej sztuczną, wprowadzaną wewnątrz gałki ocznej przez minimalne nacięcia. Jest jedyną metodą przywrócenia prawidłowej ostrości wzroku i można wykonać ją u pacjentów w każdym wieku.

W naszej klinice operacje wykonują doświadczeni lekarze, od lat specjalizujący się w chirurgii zaćmy. Korzystamy z wiodących, światowych technologii, dbając o najwyższe standardy, gdyż zdrowie i satysfakcja pacjenta są dla nas priorytetem. Zabieg, który trwa ok. 20 minut, wykonujemy w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza możliwość powrotu do domu po krótkim, zwykle 2-godzinnym wypoczynku po operacji.

Korzystamy z najnowocześniejszego fakoemulsyfikatora Stellaris firmy Bausch & Lomb. Jego zaletą jest wykorzystanie najnowszej techniki tzw. zimnej fakoemulsyfikacji. Pulsowe uwalnianie i mniejsza energia ultradźwięków jeszcze bardziej podnoszą bezpieczeństwo zabiegu.

zacma_001_b